Sompo dan Afrika da Önemli Ortaklık

Bermuda merkezli özel P & C re / sigortacı Sompo International Holdings, Güney Afrika merkezli Sanlam Limited ve Pan African sigorta grubu SAHAM Finances ile ortaklık kurdu.
 

Sompo Japan Nipponkoa Insurance, Afrika'da yeni pazarlara erişmek için yeni bir stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı.

İntelligentinsurer'de yer alan habere göre, Sompo Holdings'in bağlı kuruluşu, Sompo Japan Nipponkoa Insurance, Güney Afrika merkezli Sanlam Limited ve Pan African sigorta grubu SAHAM Finances ile ortaklık anlaşmasına imza attı. Bu ortaklık, Sompo'nun Sanlam Limited ve SAHAM Group'un sigorta iştiraklerinin tecrübelerinden ve mevcut ayak izlerinden yararlanmasına izin vererek yeni pazarlara erişim sağlayacak.

Sanlam Limited, Güney Afrika finans grubu ve yan kuruluşları Santam Limited ve Sanlam Emerging Markets Limited'le birlikte hayat ve hayat dışı sigortacılıkta finansal hizmet sağlayıcısı. SAHAM Finances ise Pan African Sigorta grubu. Sigorta, reasürans, yardım ve yönetim hizmetleri sunuyor. Grup 26 ülkede faaliyet gösteriyor.

Yeni ortaklıkla ilgili yapılan açıklamada, Sompo'nun Japon müşterilerinin Afrika operasyonlarını daha iyi destekleyeceği ve aynı zamanda yeni ürünlerin yerel işletmelere dağıtımını genişletme imkanı sağlayacağı ifade edildi.

Sompo Holdings'in yönetim sorumlusu Junichi Tanaka: "Bugün bu ortaklığı Afrika'daki en büyük ve en iyi bilinen iki mali grup ile duyurmaktan çok memnunuz. Bu ittifak, kıtaya giren Japon müşterilere desteğimizi genişleterek Afrika'da güçlü bir oyuncu olarak Sompo'nun itibarını oluşturmamızı sağlıyor. Yeni ortaklarımız vasıtasıyla Afrika'daki toplam 27 Afrika ülkesine, kıtadaki rakiplerimizden iki katından fazlasına erişebileceğiz "dedi.

 

  08508404055